Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаикВо тренд...

5 хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта во 2023 година

Сите се надеваат дека ќе најдат компатибилен животен партнер покрај убава кариера, дом и возило. Луѓето се стремат нивните романтични животи да бидат прекрасни. Меѓутоа, да се најде љубов не е секогаш едноставно. Луѓето на кои им било тешко да најдат партнер претходната година, не треба да се грижат бидејќи можат да се надеваат дека ќе слушнат некоја добра вест оваа година. Ајде да прочитаме, знаци кои ќе имаат среќа во љубовта следната година.

Се вели дека секоја планета симболизира врска или емоција во ведската астрологија. Венера се смета за планета на обожавање, страст, ривалство и убавина. Личноста која ја има Венера на добро место е среќна во врските. Дополнително, дава силна желба да се сака и да се биде сакан. Ја зголемува нечија популарност кај спротивниот пол. Од друга страна, лошо лоцирана Венера резултира со затегнати меѓучовечки врски. Поради непријатни искуства, љубовта и романтичните желби постепено бледнеат.

Имате ли љубов во вашата чинија? Дали вашиот следен состанок ќе биде со вашата љубов? Можеш ли да доживееш љубов? Ајде да видиме какви ќе бидат искуствата на астролошките знаци со љубовта, романтиката и страста во идната година.

1. Бик
Првите знаци кои ќе имаат среќа во љубовта се Биковите. 2023 година ќе започне со карпеста нота за вас според љубовниот хороскоп на Бик за 2023 година, но работите ќе почнат да се подобруваат кај вас до првиот триместар од годината. Штом ќе помине јуни 2023 година, ќе нурнете со глава во длабочините на љубовта. Вашата петта куќа на љубовта ќе го добие длабокото и интимно влијание на господарот на осмата куќа. Луѓето кои се во секојдневни врски ќе видат искра и блискост во нивната врска по јуни. По септември, можеби ќе се чувствувате малку испружени или сте ги одолговлекувале разговорите. Но, ниту еден од вас нема да може да се врати назад бидејќи ќе бидете толку вложени во вашата врска.

До крајот на годината, може да имате и планови да се венчате со саканата личност. Еден од поволните знаци за наоѓање љубов во 2023 година е Бикот. Слободните имаат можност да започнат свежа, посветена врска со некој прекрасен. Ќе поминете цел живот заедно и ќе бидете емотивно поврзани со вашиот придружник. Вашата врска ќе оди со темпо на желка, но вашата емотивна врска ќе биде восхитувачка. Со вашиот придружник ќе доживеете вечна љубов.

ПРОЧИТАЈТЕ:

5 хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во 2023 година

2. Водолија
Ќе ја најдете вашата сродна душа во 2023 година, според љубовниот живот на Водолијата, вие сте еден од знаците кои ќе имаат среќа во љубовта. Чувствителниот воден знак со кој владее Месечината ќе ја започне годината повеќе страсно отколку емотивно. Може да почувствувате руменило и здроби во ова време.

Сепак, вистинската врска нема да започне дури во првиот квартал од годината, кога владетелот на вашата деветта куќа, која управува со дармата и религијата, ќе ја аспекти вашата петта куќа, која управува со љубовта. Може да налетате на поединецот кој на крајот ќе се покаже како совршен натпревар за вас. Вашиот ум ќе биде преполн со радост и задоволство и ќе се чувствувате како да имате духовна врска со ликот.

Оние кои беа во слаби врски и секојдневни пријателства може да имаат раскин на почетокот на годината, но до средината на годината ќе најдат некој кој искрено ги познава одвнатре. Вашето партнерство ќе стане поромантично во октомври и ноември како резултат на тоа што Венера е во вашиот дом на љубовта и аферите. Со партнерот ќе имате многу состаноци и ноќни излегувања и ќе поминете драгоцено време заедно. Како резултат на тоа, ќе станете вистински обединети во љубовта.

3. Вага
Врските ќе ви бидат прилично стабилни, според љубовниот хороскоп на Вага за 2023 година. Ќе бидете знаци кои ќе имаат среќа во љубовта. Оние кои ги ценат врските ќе бидат трпеливи со сопружниците и може да имаат некои ментални нервози. Бидејќи вашиот љубовен господар ќе се пресели од куќата на битките во мај, јуни и јули, треба да бидете малку претпазливи. Поради поместување на ега и цели, овој период може да донесе некои спорови меѓу вас двајца. Меѓутоа, конфликтот во односите ја засилува љубовта; како резултат на тоа, ќе бидете приврзани еден за друг и ќе изгледате како моќен пар до вториот дел од годината.

Како еден од среќните хороскопски знаци за наоѓање љубов во 2023 година, поединците може да ја откријат љубовта на нивните животи преку повторно обединување со семејството или стар пријател. Има добри шанси веднаш да се заљубите.

Следниот април, кога господарот на седмата куќа на здружението ќе го замени домот на доживотните пријателства, е идеален момент да се обратите на вашата љубов. Ќе имате корист од долготрајна, сигурна врска благодарение на усогласувањето на куќите во седмата и единаесеттата куќа. Дури и ако не сте многу експресивна личност, кон крајот на годината вашите чувства и чувства кон партнерот ќе бидат силни и ќе напредуваат брзо.

ПРОЧИТАЈТЕ И:

Три хороскопски знаци кои ги очекува огромна среќа до 2025 година

4. Лав
Лавот обично е внимателен кон чувствата на партнерот и е ентузијаст за нив. Во односите тие се барани и посесивни кон сопружниците. Кога станува збор за романтични врски, ова ги прави работите прилично незгодни. Од средината на април 2023 година до крајот на оваа година моќниот Јупитер ќе биде во нивната љубовна куќа. Ќе бидете знаци кои ќе имаат среќа во љубовта. Нивниот живот ќе стане постабилен како резултат.

Дополнително, аспектот на Јупитер на нивната Лагна ќе им обезбеди сила и зрелост што им се потребни за да ја унапредат нивната врска. Романтичните партнери сериозно ги сфаќаат своите врски и се претставуваат еден со друг пред семејството.

Мај ќе биде особено страстен и романтичен месец за вас. Со вашиот партнер ќе личите на некој со две тела и душа. Кога вашата меѓусебна врска е на најголема, вашата љубов ќе биде на најдлабоко ниво. Вашата поврзана љубовна приказна ќе доживее нова магија во текот на ноември. Вашиот дом на работите во овој момент ќе биде под влијание на Венера, планетата на љубовта. За тоа време, двајцата ќе развиете некои важни планови.

5. Рак
Жителите на Ракот ќе имаат знаци кои ќе имаат среќа во љубовта и романтиката, според љубовниот хороскоп 2023. На почетокот на годината владетелот на вашата петта куќа ќе биде во асцендент. Луѓето кои се ориентирани кон односите ќе чувствуваат поголема жар за својот сопружник во овој момент. Вашата врска ќе стане поромантична и поинтимна, а заедно ќе одите во авантури. Во текот на ова време, вие двајца нема да можете да се разделите. Вклучувањето на вашето семејство и пријатели во вашиот синдикат ќе ви овозможи да споделите значајни прилики со нив. Во овој период би можеле да се одлучите и да ја запросите вашата сродна душа.

На почетокот на годината самците ќе зрачат со шарм, што ќе ги направи привлечни и омилени кај другиот пол. Во текот на ова време, ќе добивате некои вредни предлози.

Љубовната врска ќе влезе во вашиот живот во текот на април и јуни. Венера, планетата на љубовта, ќе ја истури сета своја елеганција во вашиот романтичен живот и ќе ви помогне да најдете партнер. Во овој период, тинејџерите може да имаат и романтични врски. Ќе се најдете привлечен од студент или учесник во вашата групна студија. Ќе доживеете многу руменила и здроби оваа година.

ПРОЧИТАЈТЕ И:

5 работи што треба да ги знаете за хороскопскиот знак Вага пред да излезете со нив

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе