Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Изгоре тојота корола среде Скопје

На 18.11.2022 во 21.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Воин Драшкоци“ во Скопје настанал пожар во патничко возило „тојота корола“ со скопски регистарски ознаки, соопшти полицијата.

Од екипа на Бригадата за противпожарна бригада Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Увид бил извршен.