Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Приведен насилник по распишана централна потерница

На 17.11.2022 во 11.20 часот на ул.„Христо Татарчев“ во населбата Кисела Вода – Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода С.С.(23) од с.Кондово, скопско.

За него била распишана централна потерница по наредба од Основен суд Скопје за издржување мерка притвор за сторено кривично дело по член 386 од Кривичниот Законик.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено – поправна установа за издржување на мерката притвор.