Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+CentarМакедонијаВо тренд...

Кој е паразит? Мицкоски да каже колку илјади евра му беше платата во ЕЛЕМ а колку кај Груевски? – прашаа од СДСМ

Соопштение на СДСМ:

Христијан Мицкоски во време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ на Никола Груевски беше претседател на управниот одбор и генерален директор на акционерското друштво Електрани на Македонија.

Во тој период Мицкоски беше ангажиран како советник за енергетика на Груевски.

Мицкоски да каже колку илјади евра му беше платата во ЕЛЕМ, а колку земаше за да го советува Груевски?

Јавноста треба да знае колку бил платен Мицкоски, како експерт за енергетика и директор кога без криза струјата поскапе за 100%.

Исто така ниту една електрана, ниту еден стратешки објект за производство на струја во земјава не е изграден додека Мицкоски беше советник и директор на ЕЛЕМ.

Ама затоа универзитетскиот професор Мицкоски, кој вели дека живее од професорска плата, си игради хидроцентрали за себе, а за граѓаните не направи ништо.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе