Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Воз удри во жена кај Маџари

На железничката станица Маџари, патнички воз на „Железници“ удрил во А.С.(46) од Скопје, соопшти МВР.

Во несреќата А.С. се здобила со повреди констатирани во kомплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила полициска екипа.