Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со најновата прогноза – Какво ќе биде времето денеска?

Претпладне со појава на магла или ниска облачност по котлините. Попладне променливо облачно, во западните делови со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. По одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Во Скопје претпладне со појава на магла или ниска облачност, а во текот на денот сончево со умерена облачност.

Утринските температури од среда насекаде ќе бидат над нулата, а дневните без позначителни промени.