Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Полицијата излезе со детали за запалениот камион во Скопје

На 14.11.2022 во 15.30 часот во Полициската станица Гази Баба, Б.Г.(51) од с.Трубарево, скопско, пријавил дека околу 15.00 часот на бул.„Александар Македонски“ настанал пожар во товарното возило „ивеко“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, а во кое сопатници биле М.Ф. и М.К..

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а повредени лица нема.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе