Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarБизнис

Се токми нова цена на горивата – Што ќе одлучи РКЕ?

Утре Регулаторната Комсиија за Енергетика ќе ги утврди новите цени на горивата кои ќе важат од вторник.

Според берзанските податоци, нафтата на лондонската берза се продава за 96 долари по барел, додека на американската по цена од 88.

Во моментов горивата се продаваат по следните цени: ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 94 денари, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 се продава за 96,5 денари.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 98,5 денари за литар.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе