Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМакедонија

Голема тепачка пред кафич во Карпош: Се степале виничани со пехчевчанец

На 06.11.2022 во 01.40 часот било пријавено дека на подрачјето на Карпош, пред угостителски објект, по претходно меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Ѓ.(27) и Ф.Ѓ.(22), двајцата од с.Блатец, виничко, од една страна и П.Ѓ.(27) од Пехчево, од друга страна.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.