Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Showbiz

Вистинско освежување! Лара и Пајак со „Bella“ во трендинг!

Младите ѕвезди Лара Иванова и Пајак се познати како исклучително перспективни музичари, а нивниот нов дует „Bella“ донесе модерен младешки звук на домашната музичка сцена.

Хитот „Bella“ со кој се претставија на овогодинешното издание на Макфест, е спој помеѓу трап и поп музиката, а дека публиката е воодушевена, го потврдува фактот што веќе недела дена се наоѓа на третото место во трендинг на YouTube каналот.
Успехот на песната се должи на комбинацијата на нивните импресивни вокали и младешката позитивна енергија со која зрачат овие двајца млади пејачи.

„Одлично се надополнувате двајцата,браво“,„Svaka cast! Predobra pesma! POZDRAV IZ SRBIJE! “10/10 Само вака продолжете !“, се само некои од коментарите под песната.

Инаку, ова е прв пат Лара и Пајак да „вкрстат“ гласови, но со оглед на тоа дека хитот има многу добар фидбек од публиката, сигурно нема да биде последна соработка.

Текстот и музика на песната се со потпис на Пајак, а аранжманот е дело на Иван Јованов -Ивајо.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе