Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Подгответе се за невреме низ цела Македонија: Метеоцентар со детална прогноза за времето

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Денес во попладневните часови најпрвин во западните делови ќе започнат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде и наместа ќе бидат пообилни (над 25 л/м2). Утре ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Прогноза за 28.09.2022
Минимална температура: 6°C до 14°C Максимална температура: 20°C до 27°C

Прогноза за 29.09.2022
Минимална температура: 6°C до 13°C Максимална температура: 21°C до 28°C

Прогноза за 30.09.2022
Минимална температура: 7°C до 15°C Максимална температура: 21°C до 28°C

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе