Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarЛокално

Подгответе се: Без струја делови од неколку скопски општини

Од ЕВН Македонија известуваат дека денеска без електрична енергија ќе останат:

– Во периодот од 8:00 до 13:30 часот, корисниците од ул. Христо Татарчев 23 (општина Кисела Вода),

– Во периодот од 8:30 до 14:30 часот, корисниците од Средно Водно, врв Водно (општина Центар), Горно Нерези (општина Карпош) и с. Крушопек (општина Сарај),

– Во периодот од 9:00 до 14:0 часот, корисниците од ул.13 во Сопиште (општина Сопиште).