14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Известување и извинување до читателите: Поради неможност за решавање на техничкиот проблем со А1 не сме во можност да комуницираме преку нашиот контакт телефон

Почитувани читатели кои изминатата недела сте се обиделе да не’ контактирате преку нашиот контакт фиксен телефон 02/505-5005 и не функционира поради технички проблем ве замолуваме да не’ контактирате на нашите меил адреси contact@centar.mk и portalcentar@gmail.com, додека не успееме да го решиме овој проблем.

Знаеме, дека, изминатиот период многу пати можеби како читатели сте се обиделе да не исконтактирате со цел да ни ги раскажете вашите приказни кои потоа ние ги правиме како новинарски стории и ви се извинуваме за проблемот. Исто така им се извинуваме на нашите деловни партнери кои залудно се обидувале да не контактираат преку нашиот контакт телефон.

Со оглед дека седум дена се обидуваме да воспоставиме контакт и праќаме барања за решавање на техничкиот проблем до А1, засега нема успех, па така нашето претставништво во Скопје остана без фиксен интернет, кој за среќа веднаш го заменивме со друг оператор.