14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Дете нападнало друго дете во основно училиште во Булачани

Малолетно дете било нападнато од негов соученик во основно училиште во селото Булачани, Скопско.

Случајот, како што информираа од МВР, го пријавила мајката на нападнатото момче.

Се преземаат мерки за негово расчистување.