11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Излета тико на патот Струмица – Берово

На 17.09.2022 во 16.00 часот во ОВР Берово било пријавено дека на регионалниот пат Струмица-Берово, на место викано „Суви Лаки“, патничко моторно возило „даеву тико“ со штипски регистарски ознаки, управувано Е.Н.(76) од Делчево, излетало надвор од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Д.Н.(76) од Делчево, констатирани во Клиничката болница во Штип. Извршен бил увид од увидна екипа од Полицискката станица Берово.