11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Претрес во Кичево, пронајдена дрога, приведени две лица

На 12.09.2022 околу 23.00 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево ги лишиле од слобода Ф.М.(28) и А.И.(34), двајцата од Кичево. При претрес во домот на Ф.М., биле пронајдени и одземени марихуана и една таблета. При претресот во домот била затекната А.И. и при преглед кај неа биле пронајдени и одземени марихуана и бела прашкаста материја.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а лицата биле задржани во полициска станица. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Претрес во Битола, пронајден хероин, приведен дилер

M T

Претрес во Прилеп, пронајдена дрога, приведени две лица

M T

Приведени четири лица на подрачје на Чаир и Бутел, пронајдено оружје, дрога…

M T

Во телата на петмина Иранци биле пронајдени околу седум килограми дрога

M T

Претрес во Скопје, пронајден пиштол, приведено едно лице

M T

Приведени двајца криминалци барани по потерници, пронајдена дрога кај нив

M T