16.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаТОП ВЕСТИ

За еден ден 140 казни поради брзо возење

Полицијата казни 140 возачи вчера поради брзо возење.

Од нив седум возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 45 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 95 надвор од населено место, соопшти МВР.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.