Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен крадец во Куманово, спроведен во затвор

На 08.09.2022 во 06.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода З.Е. (30) од Куманово. Тој бил баран со потерница затоа што бил осуден на една година и шест месеци затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик, а бил баран за доиздржување на седум месеци казна затвор.

Лицето е спроведено во Казнено-поправна установа Затвор К’шење за доиздржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец од гостиварско, поради сомнение за три извршени кривични дела

M T

Приведен крадец во Скопје, затекнат на дело

M T

Фатен крадец на дело во Прилеп, одземеното вратено на сопственикот

M T

Најмалку 15 загинати и 21 повреден во бунт во затвор во Еквадор

M T

Приведен крадец во Велес, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T