Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Денеска апсење на Бит Пазар, полицијата стави лисици на рацете на едно лице

Денеска (09.09.2022) во 12.00 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.М.(34) од Скопје.

За него била распишана централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело “тешка кражба“. Тој ќе биде предаден на надлежната казнено поправна установа.