22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Ковачевски: Она што го снајде Скопје со градоначалниците, да не му се случи на ниту еден друг град

Претседтелот на СДСМ вечерва од Тетово ја оцени работата на градоначалниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

„Она што не снајде во Скопје да не му се случи на ниту еден друг град во држава. Ништо да не се инвестрира, ништо да не се прави, ништо да не се исчисти, тоа да не му се случи на ниту еден друг град во држават“ порача Ковачевски, додавајќи дека градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ во првите 10 месеци потрошиле еден месец на сликање со проекти на СДСМ на останатите девет месеци ништо друго не сработеле.