22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Ковачевски: Градоначаниците од ВМРО-ДПМНЕ еден месец се сликаа со проекти на СДСМ а девет месеци не работат ништо

Претседателот на СДСМ и премиер на државата вечерва од Тетово порача дека градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ поминале десет месеци од мандат, без да сработат било што за општините.

„Ги видовме градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ во овие десет месеци. Еден месец седеа по скапи хотели, еден месец, во првиот месец од мандатот се сликаа со проекти почнати или предзавршување од градоначалниците од СДСМ, девет месеци никаде ги нема“ посочи Ковачевски, додавајќи дека тоа е најизразено во Градот Скопје.