11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Мицкоски повторно ковид позитивен

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е позитивен на ковид покажале резултатите од брз антиген тест. Тој имал симптоми на коронавирус поради што ја откажува посетата на општина Маврово-Ростише. Мицкоски требаше да го посети Маврово -Ростуше пред изборите за градоначалник.

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштија дека Мицкоски во текот на денот ќе биде тестиран со ПЦР тест за ковид-19.

Мицкоски имаше ковид и во февруари 2021. Тој тогаш напиша дека по забележаните првични полесни симптоми, направил тест кој покажал дека е позитивен на вирусот ковид.