29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Претрес во Скопје, приведен дилер, пронајдени марихуана и кокаин

На 27.07.2022 во попладневните часови од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во содејство со полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија, по претходно обезбедена наредба, извршен е претрес во домот на А.Д.(33) од Скопје. За време на претресот пронајдени се и одземени тегла и ќеса со марихуана, како и пакување со бела прашкаста материја.

А.Д. е лишен од слобода, приведен во полициска станица за понатамошна постапка, а по комплетно документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по чл.215 од Кривичниот законик.