31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Ужас во Прилеп: Изгореа четири куќи во пожар предизвикан од гром

Минатата ноќ удрил гром во една куќа во Прилеп, при што бил предизвикан пожар кој зафатил уште четири куќи.

На терен интервенирале екипи на противпожарната бригада, при што пожарот бил изгаснат околу 3 часот по полноќ.