14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонија

Топол бран и освежување: Следуваат денови со невреме, температури до 40 степени – Детална прогноза за следните денови

И во следните денови подрачјето на нашата земја ќе се задржи под влијание на топол бран со високи утрински и дневни температури.

Утре кон крајот на денот долж Повардарието ќе дува засилен северен ветер и ќе има изолирана појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Нестабилност на повеќе места се очекува во среда и во четврток во попладневните часови.

Прогноза за 25.07.2022
Минимална температура: 14°C до 24°C Максимална температура: 32°C до 40°C УВ=9

Прогноза за 26.07.2022
Минимална температура: 13°C до 24°C Максимална температура: 33°C до 40°C УВ=9

Прогноза за 27.07.2022
Минимална температура: 14°C до 22°C Максимална температура: 34°C до 40°C УВ=8