22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

На Богородица се чека 40 минути, на Табановце 1 час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На ГП Богородица за излез се чека околу 30-40 минути, а на ГП Табановце за влез се чека околу 1 час.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Можеби ќе ве интересира

АМСМ: На граничниот премин Богородица има задржување за излез од државата

M T

На „Табановце“ за влез и излез од државата се чека околу 30 минути

M T

На Табановце за влез во државата се чека околу 30 минути

M T

Пронајдени стари монети, приведено едно лице на Граничен премин Табановце

M T

На Табановце се чека половина час, на Богородица околу 40 минути

M T

На ГП „Богородица“ и на „Табановце“ за влез и излез од државата се чека до 40 минути

M T