22.8 C
Скопје
5. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски е единствен опозиционер кој во време на криза работи против државата

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, на дебаклот од митинг, добија јасна порака од граѓаните дека не сакаат блокади и деструкции, велат од СДСМ.

Од владејачката партија посочуваат дека во време на, како што велат, најголема глобална економска и енергетска криза граѓаните очекуваат одговорност, конструктивност и посветеност од страна на сите политички партии.

„ВМРО-ДПМНЕ треба да ги прифатат овие пораки од граѓаните, да го променат својот деструктивен начин на однесување и да го стават интересот на граѓаните на прво место.

Наместо да биде единствен опозициски политичар кој и во време на криза работи против државата и граѓаните, Мицкоски да се повлече од деструкциите“, се навeдува во партиското соопштение.

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: Мицкоски рака под рака со Апасиев дејствува против ЕУ

M T

СДСМ: Мицкоски се уште покажува дека нема државнички капацитет, време е политички да созрее

M T

СДСМ: Доста беа лаги, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да им се извинат на граѓаните и да се променат

M T

СДСМ: Мицкоски да ја прифати пораката од граѓаните и да се откаже од деструкциите

M T

СДСМ: На Мицкоски око не му трепнува за граѓаните, прави голема штета врз државата

M T

СДСМ: Обвинителство да ги истражи сите јавни наводи за Мицкоски поврзани со рекет и закани кон бизнисмени

M T