22.8 C
Скопје
5. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Бизнис

Поскапува дизелот, поевтинува бензинот

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимолвски на денешната прес-конференција ги соопшти новите цени на горивата.

Тој изјави дека од полноќ бензините поевтинуваат за 1,5 денар, а дизелот ќе поскапи за 0,5 денари.

Се очекува да излезе официјалното соопштение со цените на нафтените деривати.