33.8 C
Скопје
1. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Богоев: Во ова “129 години ВМРО” влегува и периодот кога со ВМРО раководел Ванчо Михајлов , а богами и македонско знаме не гледам

Фејсбук статус на Стефан Богоев од СДСМ:

Во ова “129 години ВМРО” влегува и периодот кога со ВМРО раководел Ванчо Михајлов ❗️🇧🇬
А богами и македонско знаме не гледам