27.8 C
Скопје
1. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Фото: Ковачевски се сретна со Ердоган

– Чест и задоволство е денешното гостопримство на Претседателот Реџеп Таип Ердоган.

Ние сме две земји сојузнички, кои традиционално долго негуваат одлични билатерални и економски односи. 🇲🇰 🇹🇷, напиша премиерот Димитар Ковачевски на фб.