Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Претрес во Гевгелија, пронајдена дрога

На 12.05.2022 во 15.15 часот полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Д.В. (52) од Гевгелија. При претрес на неговиот дом, извршен врз основа на судска наредба, била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Можеби ќе ве интересира

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

M T

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

M T

Пронајдена дрога во Кочани, приведено едно лице

M T

Во Битола приведени дилери на дрога од Прилеп

M T

Претрес во Прилеп, прoнајдено оружје, приведени две лица

M T

Претрес во Охрид, пронајдена дрога, приведен дилер

M T