Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Драстична промена на времето: Подгответе се за невреме со пороен дожд, грмежи, ветер и град – Метеоцентар со детална прогноза

Утре на повеќе места, а во недела претежно во западните делови времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град.

Во почетокот на следната седмица ќе има преодно стабилизирање со пораст на температурата.

Прогноза за 15.05.2022
Минимална температура: 6°C до 13°C Максимална температура: 23°C до 30°C УВ=7

Прогноза за 16.05.2022
Минимална температура: 7°C до 14°C Максимална температура: 24°C до 31°C УВ=7

Прогноза за 17.05.2022
Минимална температура: 8°C до 15°C Максимална температура: 25°C до 32°C УВ=8