Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведени крадци од Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Вчера во 16:00 часот од страна на полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Гази Баба се приведени Џ.Д.(20) и Е.Д.(22), двајцата од Скопје, со што е расчистено кривично дело кражба, извршено на 28.12.2021 во 1:20 часот во казино на подрачјето на Гази Баба.

Притоа, било утврдено дека кривичното дело го извршила Џ.Д., додека Е.Д. ѝ помогнал во извршувањето. Одземеното е пронајдено кај приведените и вратено на сопственикот.

Во координација со Јавен обвинител по комплетно документирање на случајот против двете лица ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.