Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија Во тренд...

Нова трагедија – загина маж кај Стајковци во тешка сообраќајка

Четириесетгодишен маж од скоспкото село Стајковци вчера загина во сообраќајна несреќа на улицата „Алија Авдовиќ“.

Според информациите, Г.А. изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

На местото на несреќата возачот им подлегнал на повредите, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.