Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

83 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашната вечер во периодот од 20:00 до 2:00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 83 возачи.

Од нив 38 на територија на Охрид, 26 на територија на Тетово, 22 на територија на Скопје.

МВР апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за побезбедни патишта.