6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarБизнис

Нова цена на горивата

Утре Регулаторната Комисија за Енергетика се очекува да ја објави новата цена на горивата.

Какви ќе бидат одлуките се очекува да се знае утре напладне.

Во моментов дизелот се точи за 64,5 денари за литар додека малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 73,00
ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 75,00 ден/литар.