Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

144 санкционирани возачи во Скопје, 33 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 33, 13 санкции за возење без возачка дозвола, 21 мерка за технички неисправни и нерегистрирани возила, 35 за непрописно паркирање.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира

203 санкции за брзо возење

M T

161 санкционирани возачи во Скопје

M T

211 санкции за брзо возење

M T

155 санкционирани возачи во Скопје, 34 за брзо возење

M T

101 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

M T

257 санкции за брзо возење

M T