Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Се запали уште еден од кинеските автобуси среде Скопје

Се запали автобус на ЈСП на 3-та македонска бригада во скопски Аеродром.

Патниците навреме се евакуирани и нема повредени меѓу нив.

Противпожарната бригада интервенираше со едно возило и го изгасна пожарот кој се појави во задниот дел на автобусот, кај моторот.