Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

ХЕРОЈ ВО НЕСРЕЌАТА: Овој патник бил повреден, а им помагал на другите

Српскиот амбасадор во Бугарија, Жељко Јовиќ го посетил во болница српскиот државјанин Љуљзим Сулејмани, кој утрово бил повреден во тешката автобуска несреќа кај Софија.

-И покрај повредата, помогна во евакуацијата на патниците! Добро се чувствува, редовно ќе го посетуваме, се наведува во соопштението на Амбасадата, објавено на Твитер.