6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Жител на Кичево приведен под сомнение дека го убил својот татко

Во полициската станица во Кичево синоќа бил приведен 30-годишен жител на овој град, со иницијали М.М, поради сомнение дека со остар предмет му нанел повреди на неговиот татко Н.М.(50), по што тој починал.

На местото на злосторството извршен бил увид од јавен обвинител и екипа од полициската станица Кичево.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира

Девојче дозна дека ја смениле во породилната болница, сега ја тужи болницата за повеќе од 2.9 милиони евра

M T

Татко ја принуди својата ќерка (16) да ја избричи главата, откако таа и се потсмеваше на девојка болна од рак

M T

Пронајдена марихуана во Кичево, приведено едно лице

M T