Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Снег вее на Попова Шапка – УХМР најави 10 – 15 см снежна покривка на планините и повисоките места до наутро

Временската прогноза на метеоролозите се исполни, вечерва на Попова Шапка врне снег, а според информациите на УХМР на повисоките места во земјава истата ќе достигне и до 15 сантиметри до рано наутро.

Засега не е познато дали само на Попова Шапка вечерва има снег или пак и на други места.

*фотографијата е илустративна