Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+ Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев со значајна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима

Премиерот Зоран Заев е во значајна предност пред опонентот и лидер на дел од опозицијата Христијан Мицкоски.

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев има рејтинг од 11,8 отсто, додека Христијан Мицкоски има 7 посто рејтинг.

Во пресрет на локалните избори СДСМ има повисок рејтинг од опозициската ДПМНЕ со 2 отсто.

Повеќе за анкетата спроведена од Брима може да го прочитате во утрешното издание на Слободен Печат.