Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+ Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: 1 милион граѓани ја завршија својата обврска и се попишаа

– 1 милион граѓани ја завршија својата обврска и се попишаа.

Милион причини нè водат во финалната фаза од најзначајната државна и статистичка операција што ја чекавме цели 20 години.
Успешниот попис е гаранција за сигурна македонска иднина.

Честитки до сите попишувачи и до целиот тим на Државниот завод за статистика. Ти си повеќе од бројка. Учествувај. Попиши се!, соопшти премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи.