Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Кујната од Centar

Како брзо да ги стерилизирате теглите во кои ја ставате зимницата – Еве го советот на Џејми Оливер кој може да ви помогне

Сите домаќинки кои се подготвуваат за зимата знаат дека понекогаш долг процес се исплати кога ќе ја отворат првата тегла и ќе го пробаат својот продукт.

Загрејте ја рерната на 180 степени и ставете ги добро измиените тегли што сте ги ставиле на плехот. Теглите не смеат да се допираат. По 10 минути, извадете ги од рерната и ако треба да ги преместите, користете стерилизиран стисок за да не го уништите целиот напор.

Исто така, треба да ги стерилизирате капаците со тоа што ќе ги ставите во врела вода 10 минути. Кога капаците се стерилизираат, отстранете ги со стегач.

Исто така, треба да ги стерилизирате капаците со тоа што ќе ги ставите во врела вода 10 минути. Кога капаците се стерилизираат, отстранете ги со стегач.