28.8 C
Скопје
27. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Showbiz

Голема трагедија: Македонскиот модел почина на само 27 години

Смртта на младиот манекен Филип Алексовски кој почина на само 27 години ја потресе јавноста. На први октомври Алексовски требало да наполни 28 години.

Веста за неговата смрт ја потврди и Алек Наумовски, првиот човек на македонската модна агенција „Модел Ин“ каде Алексовски долги години градеше кариера, пишуваат медиумите.