Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија Во тренд...

Обновено: 14 жртви во пожарот во тетовскиот ковид центар

фото Илустрација/Pixabay

Иако претходно одредени медиуми објавија информација дека во пожарот во тетовскиот ковид центар починале 30 лица повикувајќи се на извори, точната бројка на загинати е 14 лица.

Речиси сите починати се пациенти.

Инаку и екипи од против пожарната единица во Скопје учествувале во гаснењето на пожарот.

веста е обновена на 9.09.2021 во 22 часот.

*фотографијата е илустративна и нема врска со денешниот настан