Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото: Centar.mk
Македонија

Еден загинат и две деца повредени во сообраќајката кај Врбјани, едното има тешки повреди

Во охридската полиција вчера нешто по 18 часот било пријавено дека на магистралниот пат Охрид – Кичево, во близина на селото Врбјани, се случила сообраќајна незгода со трагични последици.

Како што информираат од МВР, судирот се случил помеѓу автомобил „фолксваген голф“, со струшки регистарски ознаки, управуван од Г.Р.(61) од струшкото село Долна Белица и автомобил „тојота корола“, со охридска регистрација, управуван од Б.Б.(64) од Охрид.

На местото на незгодата починал стружанецот, а смрт констатирал лекар од итната медицинска помош.

Со тешки повреди се здобиле Б.Б. и неговот сопатник С.Б.(62) од Охрид, како и малолетен сопатник во „голфот“, а со повреди се здобила и малолетна сопатничка во патничкото возило „голф“, кои биле констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Екипа од охридската полиција извршила увид на местото на незгодата.

Можеби ќе ве интересира

„Фајзер“: Вакцината дава силен имунолошки одговор кај децата на возраст од 12 до 15 години

M T

Петмина повредени во сообраќајка на патот Штип-Кочани

M T

Пет лица повредени во сообраќајка во Скопје

M T