29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Aко сите се согласат, СДСМ нема ништо против изборите да се одржат на 17 октомври

Премиерот Зоран Заев денеска кажа дека немаат ништо против предлогот датумот на одржување на локалните избори да биде 17-ти октомври.

Тој образложи дека претходно го предложил 31-ви, поради поклопување со пописот на населенито.

Сепак, вели Заев, доколку сите се согласат изборите може да се одржат и 17-ти октомври.

Премиерот рече дека на барање на опозицијата се случило и одложување на изборите од септември за втора половина на октомври.

Можеби ќе ве интересира

Заев: Пожарите кои ја зафатија земјата донесоа тешка илинденска ноќ

M T

Заев: Да престанеме да се биеме в гради за тоа кој е поголем патриот

M T

Промовиран Мечинг фонд од 2,5 милиони евра за поттикнување на претприемништвото кај Ромите

M T