Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Пронајдени хероин и марихуана во Кичево, приведени две лица

Во куќа во Кичево полицијата пронајде хероин и марихуана, приведени се две лица.

Според информациите на МВР, вчера во 21.45 часот на ул. „29 ноември“ во Кичево полициски службеници запреле возило „сааб“ со кичевски регистерски ознаки, управувано од Ф.М. (40), а сопатник бил П.Ј..

При преглед кај нив е пронајден хероин, марихуана, пиштол марка „Зораки“ и еден куршум. По издадена судска наредба, извршен е претрес во дом и помошни простории на Ф.М. во Кичево и притоа пронајден е хероин, марихуана и дигитална вага кои биле ставени во метална канта закопана во дворот на Ф.М..

При извршениот претрес вкупно се пронајдени околу 1,7 килограми марихуана и околу 160 грама хероин.

Можеби ќе ве интересира

Отишле на риболов со брод полн со херион – Фатени на половина пат

M T

Приведен криминалец баран со потерница, пронајдена и марихуана

M T

Пронајдена марихуана во вредност од над 500.000 евра во дебарско

M T

Скопјанец осомничен во Прилеп за недозволена трговија со над 45 килограми марихуана помешана со тутун

M T

Жител на Кичево приведен под сомнение дека го убил својот татко

M T

Пронајден хероин, приведени две лица од Тетово

M T