29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Од хотел „Мериот“ излегувал чад, евакуација на вработените

Од хотел „Мериот“ во центарот на Скопје, излегувал чад и персоналот бил евакуиран, пренесува порталот „lokalno.mk“.

Според нивни очевидци, вработените во хотелот биле изнесувани надвор од објектот, а се сомневало за пожар.